PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

About blog

Blog Knižní doupě byl oficiálně spuštěn 10.10.2010, avšak samotné založení blogu se odehrálo už v květnu téhož roku. 

Tehdy byla má myšlenka na blog o knihách spíše zaměřena jen pro mě osobně, abych měla místečko, kam si budu psát své názory na knihy, které jsem přečetla. Pak jsem na začátku června odjela do zahraničí a měla úplně jiné myšlenky. V září jsem se vrátila, přivezla si s sebou několik knih v angličtině a jen tak namátkově jsem si zkusila vyhledat, jestli u nás existují nějaké blogy zaměřené na knižní svět, stejně jako je tomu v zahraničí. Moc jich nebylo a já si řekla, že to zkusím. Psala jsem vždycky ráda a kdysi jsem se chtěla věnovat žurnalistice, což mi bohužel nevyšlo. Od myšlenky k samotnému konání byl jen malý krůček a tak se započala éra mého knižního blogování.

Tento blog slouží hlavně ke sdělování mých pocitů a myšlenek z knih, které jsem kdy přečetla, a z informací o knihách, které vycházejí u nás nebo v zahraničí. Pokouším se svými recenzemi doporučit svým čtenářům nové a nové knihy.

Informace pro nakladatele a autory

Pokud máte zájem o to, abych si přečetla a zrecenzovala Vaši knihu, kontaktujte mě prosím na emailu, který je uveden níže. Za zaslání recenzního výtisku Vám můžu slíbit plnohodnotnou objektivní recenzi zde na mém blogu spolu s odkazem na Vaše nakladatelství či stránku autora. Jsem příznivě nakloněna jakémukoliv druhu spolupráce - soutěže o knihy, promo akce, rozhovory s autory apod.

Druhy recenzovaných knih
Žánrově čtu jakékoliv knihy, které mě obsahově zaujmou. Nejčastěji čtu a recenzuju knihy pro mládež a pro dospělé a to fantasy, sci-fi, ale i dívčí romány, dobrodružné a záhadné příběhy, historickou fikci, paranormální romány, grafické novely a mangy.

Typy recenzí
Při psaní recenzí používám překlady oficiálních anotací nebo přímo české/slovenské anotace k dostupným knihám. Pokud budete chtít zveřejnit mé recenze i jinde než na mém blogu, nemám s tím po domluvě žádný problém. Na svém blogu uveřejňuji dva typy recenzí a to:

Recenze
Tyto recenze se týkají knih, které jsem si sama koupila, které jsem dostala, nebo které jsem si půjčila. Bývají většinou obsahově kratší. 

RC recenze
Tyto recenze se týkají knih, které dostanu jako recenzní výtisky od nakladatelů nebo od samotných autorů. Jsou obsáhlejší a více se v nich věnuji jednotlivým aspektům knihy.

Informace pro čtenáře a pro všechny ostatní

Vyhrazuji si plné právo na své vlastní myšlenky a názory. Veškeré zde publikované recenze a jiné příspěvky jsou mou tvorbou, proto je prosím bez mého dovolení nekopírujte. Pokud byste měli zájem něco okopírovat a uvést u sebe, buďte čestní a zeptejte se mě. Nemám problém se o nějaké věci podělit, když na mě odkážete. Vemte prosím na vědomí, že jsem si s tím dala práci a mrzí mě, když se jí pak chlubí někdo jiný.

Zahraniční anotace, články a rozhovory jsou mým překladem. U českých/slovenských anotací jde o oficiální popisy z nakladatelství. Veškeré zde uveřejněné fotky a obrázky - kromě mých vlastních - jsou ze stránek nakladatelství.

Kontaktní email: sykorova.p@gmail.com