PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

10. února 2011

Fall in love (2)

 
Toto týdenní čtvrteční meme pořádá Stormy.

Co se v příspěvku objeví:
 • Jméno autora.
 • Název knihy.
 • Pár, který mě v dané knize zaujal.
 • O jaký typ lásky jde (zakázaná, osudová...)
 • Proč jsem si vybrala právě tento pár.
 • Jaký mám na něj názor a jak bych se na místě hlavní hrdinky cítila já.

Pro tento týden jsem si vybrala pár, který bude mít v mém srdci místo už napořád a kterým nejspíš všechno mé čtení YA knih začalo.

Autor: Meg Cabot
Název knihy: série Mediátor
Zamilovaný pár: Susan a Jesse
Typ lásky: Zakázaná, za hranicí bytí a nebytí.
Proč jsem si tento pár vybrala: Jesseho budu vždycky považovat za svého "prvního". Ještě teď si pamatuju, jak u nás vyšel první díl série a já jsem si knihu koupila na zkoušku. A po přečtení jsem byla naprosto ohromená. Nápad na mediátora mě naprosto nadchnul.
Můj názor a pocity:  Nedokážu si představit, že bych byla v kůži Susan .Vědět dřív než moje matka, že můj otec zemřel... brr... Divím se, že ji to psychicky zase tak nepoznamenalo. Její dar jí spíše pořádně naostřil hrany a naučil ji být drsnější. Nebere si servítky a s duchy se moc nepáře. A rozhodně není zvyklá na to, že se jí jeden z nich bude plést do její práce. Líbilo se mi, jak se jejich vztah postupně budoval, kousíček po kousíčku a vy jste dlouhou dobu nevěděli, jestli Jesse k Susan cítí něco víc, nebo se o ní prostě jen stará. Navíc si až do poslední chvíle myslíte, že pro ně neexistuje žádná reálná šance na normální vztah. A Jesse... ach ten Jesse. Kavalír každým coulem. Jeho neznalost dobových zvyků a věcí byla strašně roztomilá. Tento pár rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější.

2 komentáře:

 1. Mě se na Jessem strašně líbilo jak v 6.dílu v té minulosti pronesl : ,,Slečno, nepřišla jste k úhoně?"
  To bylo opravdu úžasný :-) a ne jediný :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jesse je úžasný úplně celý :D

  OdpovědětVymazat