PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

24. února 2011

Fall in love (4)

 
Toto týdenní čtvrteční meme pořádá Stormy.

Co se v příspěvku objeví:
 • Jméno autora.
 • Název knihy.
 • Pár, který mě v dané knize zaujal.
 • O jaký typ lásky jde (zakázaná, osudová...)
 • Proč jsem si vybrala právě tento pár.
 • Jaký mám na něj názor a jak bych se na místě hlavní hrdinky cítila já.

Pro tento týden jsem si vybrala původní třídílnou sérii, která se letos dočká svého čtvrtého pokračování a která je opravdu výborná.

Upozornění: Pokud jste nečetli všechny 3 knihy, můžou vám následující řádky naspoilerovat děj. 

Autor: Cassandra Clare
Název knihy: série Nástroje smrti
Zamilovaný pár: Clary a Jace
Typ lásky: zakázaná, i běžná
Proč jsem si tento pár vybrala: Vybrala jsem si tyhle dva, protože se mi jako pár hodně líbí. Celý jejich příběh je místy neskutečně smutný, místy pěkně romantický. Navíc je to ta správná kombinace hrdinů.
Můj názor a pocity: V prvním díle se do sebe zamilují, i když to zprvu není docela jasné. Konec prvního dílu je pěkně šokující. Já zjistit, že jsem se zamilovala do bratra, nevím, co bych dělala. Strašně jsem ty jejich pocity prožívala. Úplně mě citově oddělalo to, co Jace Clary v třetím díle udělal. Clary sice nepatří mezi mé nej hrdinky, ale Jace jednoznačně mezi nejlepší hrdiny patří. Vždycky fandím jemu. Je to vůbec jeden z nejvýraznějších párů, jaké můžete v knihách najít.

8 komentářů:

 1. Prosím, čo urobil Jace Clary v treťom diele?

  OdpovědětVymazat
 2. Jaj! Nic strašného... dejme tomu :D To je to, proč píšu, aby si to lidi nečetli, když nečetli ještě všechny díly :D

  Neboj, nezabil ji nebo tak něco... Jen v jedné chvíli udělal něco, co si myslel, že je nevyhnutelné.

  OdpovědětVymazat
 3. A čo bolo nevyhnuté? :) Ešte som sa nedostala k 3 dielu v češtine :/ Tak som hrozne zvedavá :)

  OdpovědětVymazat
 4. Nebudu ti to zbytečně spoilerovat, alespoň se budeš mít na co těšit, popřípadě čeho obávat :) Jen tě to víc popožene k tomu, aby sis knihu přečetla...

  OdpovědětVymazat
 5. Nemám ako, niesom taká zdatná v angličitne a vravím, k českému prekladu sa len tak nedostanem...Ale ďakujem za informácie, naozaj moc :) aspoň niečo :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ako vravím, nie je to s tým českým prekladom jednoduché, a v angličtine nie som taká zdatná, ako by som chcela...ale ďakujem za informánie, moc :) aspoň niečo :)

  OdpovědětVymazat
 7. prepáč, 2x to isté..pardon :)

  OdpovědětVymazat
 8. V pohodě... ráda bych ti to řekla, ale nerada lidem až příliš naspoileruju děj. Pak přijdou o to velké překvapení, právě... To pak to čtení není ono. Snad se k českému překladu dostaneš brzo. Ale neboj, není to nic strašného. Jen tě to v tu chvíli pěkně chytne za srdíčko. Cassandra prostě umí :D

  OdpovědětVymazat