PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

1. června 2011

Knihy měsíce - květen 2011

I když jsem se celý květen dost stresovala, potřebovala jsem nějak vypnout. A to já nejradši u nějaké knížky. Tady máte knihy, které jsem přečetla:
Born at Midnight Die for Me Mockingjay Destined for an Early Grave Vražedná Pomsta Aréna smrti The Iron Witch Eon: Dragoneye Reborn Abandon My Soul to Steal My Soul to Keep

Hitparáda
Nejlepší kniha
Vražedná pomsta (Suzanne Collins)
Proč: Rozhodně nejlepší kniha série i celého měsíce. Líbilo se mi, jak se konečně víc Peeta projevil. Celkově je to dle mého nejlepší kniha série.

Nejhorší kniha
My Soul to Keep (Rachel Vincent)
Proč: Ne, že by tahle kniha byla vyloženě nejhorší. Její čtení mě bavilo, ale jsem na Rachel naštvaná kvůli tomu, jakým směrem se příběh ubíhal.

Největší překvapení
Born at Midnight (C.C. Hunter)
Proč: Od knihy jsem toho moc neočekávala, proto jsem byla velice mile překvapená. Příběh mě zaujal a nutil neustále číst. Navíc se mi ta obálka opravdu moc líbí.

Největší zklamání
Destined for an Early Grave (Jeaniene Frost)
Proč: Neříkám to ráda, ale tohle je bohužel největší zklamání měsíce. Ještě pořád nevím, jak mám napsat recenzi. První polovina mě naprosto nebavila a až neskutečně mě otrávila. Nebýt druhé poloviny, dám tomu 3 hvězdičky, což je v téhle sérii opravdu prohra. 

Nejnapínavější kniha
Síla vzdoru (Suzanne Collins)
Proč: Poslední kniha výborné série, která čtenáře neustále udržuje v napětí. Máte pomalu strach otočit další stránku, protože na vás Suzanne spustí další bombu, která se vám vůbec nebude líbit.

Nejvtipnější kniha
Born at Midnight (C.C. Hunter)
Proč: Kniha si mě prostě získala a připadala mi i vtipná. Někteér situace byly obvzlášť komické - například, když Kylie kontrolovala pohlaví kotěte... a z něho se vyklubal...

Nejromantičtější kniha
Abandon (Meg Cabot)
Proč: Dlouho jsem přemýšlela nad tím, která kniha mi svým obsahem přišla nejromantičtější. I když je Abandon trochu pochmurnějšího a temnějšího rázu, celkově mi kniha přišla hodně romantická. Johnovy city nemohly být jasnější...

Nejočekávanější kniha
Abandon (Meg Cabot)
Proč: Abandon je také nejočekávanější knihou měsíce. Těšila jsem se na ni od chvíle, kdy jsem se o ní dozvěděla.

Knižní série objevená v tomto měsíci
Hunger Games (Suzanne Collins)
Proč: O sérii vím už dlouho, ale až tento měsíc jsem se k ní dostala. Rozhodně toho nelituji a ohromně se těším na film. Hlavně teda na filmového Peetu. Snad mě nezklame.

Nejlepší cover knihy
Abandon (Meg Cabot)
Proč: Rozhodovala jsem se mezi Abandonem a Die For Me. Nakonec to vyhrál Abandon. Naprosto nádherná obálka, která krásně vystihuje Pierce a její osud. Palec nahoru.

Nejhorší cover knihy
Destined for an Early Grave (Jeaniene Frost)
Proč: Nemůžu si pomoct, ale prostě některé obálky adult knih nemusím. Tohle je bohužel jedna z nich.

Hrdinka měsíce
Katniss (Hunger Games - Suzanne Collins)
Proč: I když jsem ji neměla první dvě knihy zrovna v oblibě, ve třetí si mě přece jenom dokázala získat. Možná nepatří mezi mé knižní oblíbence, ale rozhodně ji jako postavu obdivuju.

Hrdina měsíce
Peeta (Hunger Games - Suzanne Collins)
Proč: Nevím, co bych o Peetovi měla říct, aby to nevyznělo tak, že ho naprosto zbožňuju. Ale víte co... ono je to stejně jedno, protože ho prostě zbožňuju :D

Pár měsíce
Katniss a Peeta (Hunger Games - Suzanne Collins)
Proč: Nemusím ani moc dlouho váhat. Tihle dva jsou jasný pár měsíce. Jeden druhého potřebují, i když Katniss trvalo, než jí to taky došlo.


4 komentáře:

 1. Hitparáda ovládnutá Hrami o život... :P

  OdpovědětVymazat
 2. Série Hunger games mě taky úplně dostala... ty knížky si určitě místo mezi nejlepšími právem zaslouží... Sice se teprve chystám k druhému dílu, jelikož se někde zašprajcla zásilka a já se už nemůžu dočkat až si přečtu zbývající dva díly, ale i tak očekávám, že to bude výborné, jako první díl.

  OdpovědětVymazat
 3. Destined for an Early Grave (Jeaniene Frost)mas pravud kniha nie je ako tie ostatne som sice na 35 strane , ale obcas to s tym chcem seknut a HG je famozna trilogia

  OdpovědětVymazat
 4. Abandon je fantastická kniha. A tá obálka... úžas.

  OdpovědětVymazat