PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

10. září 2011

Věčný polibek temnot

originální cover
Autor: Jeaniene Frost
Originální název: Eternal Kiss of Darkness
Český název: Věčný polibek temnot
Knižní série: Night Huntress World
Díl: druhý, odehrává se mezi 4. a 5. dílem série Night Huntress
Žánr: fantasy, pro dospělé, upíři, démoni, měňavci
Věková hranice: 20+ (opravdu hodně, hodně vulgární slovník, opravdu obrovské množství sexuálních scén)

Česká anotace: Soukromá detektivka Kira Gracelingová by v nastávajícím ránu nejraději šla dál. Avšak její smysl pro povinnost jí nenechá, aby ignorovala bolestné steny vycházející z opuštěného skladu. A tak se naplní její nejhorší noční můry.

Zachráněným je mocný mistr upírů Mencheres, který po své krásné a odvážné pomocnici okamžitě vzplane. Avšak ví, že vtáhnou ji do jeho světa, by znamenalo riskovat její život. Ale ten je bez ní nemyslitelný. Jak se však kruh nebezpečí kolem něj stahuje, bude si muset vybrat mezi ženou, po níž tak touží, a temným kouzlem, kterým lze porazit nepřítele plánujícího jeho věčné zničení.

Nakladatel: Avon (EN), Baronet (CZ)
Počet stran: 361 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 27.7.2010
Vydání v ČR: listopad 2011

Moje hodnocení:
Moje hodnocení obálky:
Promo ke knize

Datum četby: 2 dny, srpen 2011, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Kira se mi vážně líbí.Můj názor (obsahuje spoilery):
Na další díl z odnože série Nočních lovců jsem byla dost zvědavá, protože jsem si postavy v originální sérii opravdu oblíbila a prostě jsem byla zvědavá, co se s nimi bude dít dál.

Mencheres je jeden z nejstarších upírů chodících po světě, ne-li vůbec ten nejstarší. Po té, co byl nucen zabít svou manželku a jedinou lásku svého života, ocitá se ve značené mizérii. Přichází o svou nejcennější schopnost - vidět do budoucnosti. Jediné, co všude vidí, je temnota.

Dojde tedy k jedinému názoru, znamená to, že by měl zemřít. A tak mezi sebou a svými přáteli vybuduje pevnou zeď a pokouší se o sebevraždu. Jenže mu to zrovna dvakrát nevyjde, protože jej zachrání Kira, která netušila, že svět upírů vůbec existuje. Oba dva to k sobě začne přitahovat, ale Mencheres má jednoho velice mocného nepřítele a ten se rozhodl jej zabít. A Kira by mohla být nástrojem jeho pomsty...

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než First Drip of Crimson. Bude to nejspíš tím, že jsem si hlavní hrdinku, Kiru, opravdu oblíbila hned od začátku a neměla jsem problém se do ní vcítit. Kira je smrtelnice a je tedy logické, že je nejdřív temným světem upírů zděšená a nechce s ním mít nic co do činění. Jenže Mencheresovi se těžko odolává...

Nevím proč, ale vždycky jsem měla zafixované, že je Menecheres nějaký starý páprda, i když by měl být co do lidského vzezření dokonce mladší než Bones. Ale prostě mi nějak nešlo přes mysl, že by upír, narozený ve starověkém Egyptě, měl být nějaký mladý floutek :D Protože myšlenkově je Mencheres dosti staromódní. O to je nejspíš celý příběh přitažlivější...

Kira mi přišla v několika směrech dokonce lepší hrdinka, než je Cat a její vztah s Mencheresem byl prostě jiný, než jaký má Cat s Bonesem (u nich je to v poslední době spíš o té vášni, sexu apod. a sem tam někoho pozabíjejí). Celkově se mi kniha i dějově hodně líbila a četla se mi opravdu lehce.

Nedávno vyšel šestý díl původní série s Cat a Bonesem v hlavní roli... a já ještě nečetla ani ten pátý. Navíc Vlad Tempesh (dal vznik legendárnímu upírovi Drákulovi) se dočká své vlastní série, která ponese název Night Prince. První díl se jmenuje Once Burned a vyjde 27.3.2012.


Žádné komentáře:

Okomentovat