PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

23. prosince 2011

Kouzlo pohádek (3)

V pořadí třetí příspěvek do speciálního meme, které je součástí projektu Mrazivé období.

Pyšná princezna

Já a Pyšná princezna
Pyšná princezna je po Popelce má druhá nejoblíbenější pohádka, i když bývalo období, kdy jsem se na pohádku moc ráda nedívala. V dětství jsem se totiž vždycky při sledování pohádky bála. Proč? Ani vám nevím. Nejspíš jsem se bála o princeznu Krasomilu, když byla na útěku... hlavně pak ten sjezd na kládě mě děsil :D

Verze pohádky / Filmová podoba pohádky
Pohádku znám jenom ve filmové podobě. Námět byl převzat od Boženy Němcové z pohádky Postrestaná pýcha a zfilmován do černobílé verze, přestože se v té době filmy točily barevně.
Romantické může být, že se do sebe hlavní představitelé opravdu zamilovali a později vzali (Alena Vránová se nejdřív musela rozvést). Titulní píseň napsal František Hrubín a film získal Cenu za film pro děti na VII. MFF Karlovy Vary v roce 1952.

Osobně jsem jako malá byla zamilovaná do krále Miroslava a chtěla jsem umět rozpívat květiny :D Pamatuju si, že jednu dobu jsem chodívala ke květinám u nás doma a zpívala jim... než mi rodiče vysvětlili, že mi odpovídat nebudou.

Černobílé filmy pro mě mají určité kouzlo. Ať už jde o pohádky, nebo klasické černobílé domácí filmy. Dokonce používám některé oblíbené hlášky filmu: "Našli, rádcové moji? Našli, našli?" a "Odvolávám, co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil" Z mého táty si v práci na dílně dělají legraci a říkají jeho pracovišti "Království krále Miroslava" :D
1 komentář:

  1. Tuto pohádku mám ráda už odmalička. Z počátku jsem moc nepobírala, proč je to černobílé:D
    Ale jak říkáš, skutečně v tom je takové to kouzlo, a i já mám slabost pro černobílé filmy, dokumenty a fotky.
    Jinak u nás je teta vyhlášená se svým "Našli moji rádcové? Našli, našli?" :)

    OdpovědětVymazat