PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

3. ledna 2012

Venom

originální cover
Autor: Jennifer Estep
Originální název: Venom
Knižní série: Elemental Assassin
Díl: třetí
Žánr: urban fantasy, magie, upíři, skřeti, obři, vrazi
Věková hranice: +20 (veliké množství silně násilnických scén, sex a nadávky)

Anotace na Goodreads: Co když nájemný vrah začne pracovat pro dobro?

Je těžké hrát zlého vraha, když se z vás obr snaží vytlouct duši. Naštěstí jsem nikdy nenechala svou pýchu, aby se mi pletla do cesty. Moje současná mise je osobní: zničit Mab Monroe, ženskou, která ovládá oheň a která kdysi zavraždilamou rodinu. Což znamená chránit svou identitu, i když bych neměla využít své Ledové a Kamenné magie, když ji nejvíc potřebuju.

Pro veřejnost jsem Gin Blancomajitelka nejlepší barbecue restaurace v Ashlandu. Pro své přátele jsem Pavouk, nájemný vrah v důchodu. Ale pořád dělám dobré skutky pro ty, co je potřebují. Jako zbavit kamarádku upírku jejího přerostlého stalkera - Mabinu pravou ruku - který mě málem svými pěstmi přizabil.

Alespoň že mám na své straně neodolatelného Owena Graysona. Člověka, který toho o mě ví hodně, ale já to risknu. A pak je ti detektiv Bria Coolidge, v Ashladnu jedna z těch hodných. Až donedávna jsem si myslela, že je má mladší sestra mrtvá. Ona si nejspíš o mně myslela totéž. Rozhodně netuší, že jsem chladnokrevný zabiják... který se chystá zachránit jí život.

Nakladatel: Pocket Books (EN)
Počet stran: 389 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN)
Vydání v USA: 28.9.2010
Vydání v ČR: nevyšlo

Moje hodnocení:
Moje hodnocení obálky:
Datum četby: 5 dnů, prosinec 2011, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Owen vypadá hodně yummy...

Oficiální stránky knihy
Oficiální stránky autora
Oficiální blog autora


Můj názor (obsahuje spoilery):
Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pustit do téhle série, protože v sobě mixuje všechno co mám ráda a v té správné míře. Řeknu vám, že bych si docela dobře dokázala představit, že by z knih mohly být filmy, nebo třeba i seriál. Rozhodně bych se dívala.

Gin se vyrovnává se smrtí svého "otce" Fletchera, odchodem nevydařené lásky - Donovana Cainea, a důchodem, do kterého odešla ze své velice slibně rozjeté kariéry nájemného vraha. Díky smrti Fletchera se dozvěděla, že mladší sestra, o níž si myslela, že je mrtvá, ve skutečnosti žije.

Navíc se znenandání objevila v Ashlandu, na uvolněném místě policejního detektiva. Do toho ji o pomoc požádá Roslyn, protože se stala terčem Elliota Slatera a vypadá to, že až ho omrzí, skončí někde v kanále, mrtvá. A tak Gin musí mostu na chvíli odsunout stranou a postarat se o jednoho z Mabiných noshledů.

Zajímalo mě, jak si Jennifer poradí s další dějovou linkou, tentokrát okořeněnou Briou. A poradila si s ní velice dobře. Bria je typický "dobrý" detektiv, který ovšem nehodlá jenom tak nečinně sedět (tak jako to tolikrát dle mého dělal Donovan) a jedná.

Je odhodlaná Ashland očistit od všeho zlého, za čím stojí samotná královna podsvětí - Mab. Díky tomu na sebe rychle také upoutá pozornost. Docela se Gin podobá, i když stojí na té správné straně zákona. A vidím tam jistou možnost budoucího vztahu s Finnem, což se mi moc, moc líbí. Dokonce si myslím, že by si Finn zasloužil svůj vlastní spin-off. Zajímalo by mě, jak se na všechno dívá on. Bylo ba to hodně zábavné.

Gin není osoba, která by skákala okolo a nabízela své city všem. Její počínající vztah s Owenem je proto velice příjemným zpestřením mezi knihami podobného žánru. Jsem ráda, že Donovan zmizel, protože se mi k Gin vůbec nehodil. Owen je mnohem, mnohem lepší. A neříkám to jenom proto, že má fialkové oči a magické nadání pro kov. Těším se, co se z toho vyklube.

Každopádně Jennifer umí velice věrohodně a docela obšírně popsat bojové scény. Až si říkám, kolik toho načetla, kolik toho viděla a tak vůbec. Kdyby z toho byl seriál, nejspíš by to jelo v televizi až někdy o půlnoci - pokud vůbec. To by byly hektolitry krve :D

Na knihách se mi líbí, že mixují všechno takovým způsobem, jakým to mám ráda. Zápletka, hrdinové, sprostá slova, romantika, sex. Všeho je tak akorát a navíc je to hodně čtivé, že člověku i těch 400 stránek rychle uteče.


11 komentářů:

 1. Já bych si to třeba aji přečetla, ale v AJ to prostě nezvládnu :(( Takže si budu muset počkat na to, až to vyjde v češtině..

  OdpovědětVymazat
 2. Už jsem po tom pokukovala na goodreads, líbí se mi barva obálky a i ta anotace vypadá moc pěkně :)Zatím mám před sebou ale docela slušnou hromádku knih od Ježíška, ze kterých se nejspíš jen tak nevyhrabu, takže čtení prozatím odkládám na neurčito:D

  OdpovědětVymazat
 3. Máš úžasný blog...škoda že ta knížka není v češtině,hrozně ráda bych si jí přečetla:)

  OdpovědětVymazat
 4. Recenze pěkná, ale vážně tam je 20+ ? Co to je sakra za kravinu :D kdyby aspon 18:D

  OdpovědětVymazat
 5. Na svém blogu pořádám soutěž o dvě prima knihy .... zúčastnit se může každý :D http://calm-of-books.blogspot.cz/2013/05/kvetnova-soutez-o-knihy.html

  OdpovědětVymazat
 6. صباغ الكويت افضل خدمة يحتاجها اهل الكويت فى الوقت الحالي حيث انه من النادر ان تجد صباغ بالكويت محترف ولكن اليوم فى موقع صباغ الكويت سوف تجد افضل صباغين وافضل ديكورات الكويت على احدث صيحه لعام 2021 مثل ورق جدران مودرن بالكويت  ويوجد لدينا تركيب باركية خشب بالكويت ومع ارتفاع الاسعار يمكنك ايضا تركيب بديل الرخام بالكويت وهناك موديلات جديده مثلا استيل الكويت  ناتي الى افضل صباغين بالكويت هنالك جنسيات مختلفة مثل صباغ مصري و صباغ باكستاني وايضا هنالك صباغ هندي جميع الصباغين على اعلى مستوى وبالاخص صباغ عراقي  ونقوم بتقديم الخدمات فى جميع مناطق الكويت مثل صباغ الجهراء  و صباغ مبارك الكبير  و صباغ حولي  و صباغ الفروانية بالاضافة الى صباغ العاصمة  و صباغ الاحمدي  جميع تلك الخدمات نقدمها بالاضافة الى صباغ وايضا صباغ بالكويت بالاضافة الى ارخص صباغ و اشطر صباغ و افضل صباغ ولدينا معلم صباغ يوجد لدينا افضل صباغ بالكويت

  OdpovědětVymazat