PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

21. ledna 2011

Sladká políbení (3)

Týdenní meme hostované mnou... A dneska vybírám...

Upozornění: Vybraný úryvek může případně naspoilerovat děj, proto číst jen na vlastní nebezpečí!

Město z kostí
Cassandra Clare
„Chceš říct, že ty a Isabela jste nikdy —"
„Nikdy," potvrdil Jace.
„Nesnáší mě," poznamenala Clary.
„To není pravda," řekl k jejímu překvapení. „Jenom ji znervózňuješ, protože vždycky byla jediná dívka v davu obdivovatelů, a teď už to tak není."
„Ale ona je přece tak krásná."
„Ale ty taky," řekl Jace, „a navíc úplně jinak než ona. Toho si nemohla nevšimnout. Vždycky chtěla být malá a křehká, víš? Nelíbí se jí, že je vyšší než většina kluků."
Clary na to nic neřekla, protože ji vůbec nic nenapadlo. Krásná. Řekl jí, že je krásná. To jí předtím ještě nikdo neřekl, kromě její matky, ale to se nepočítá. To je přece povinnost matek, myslet si, že jsou jejich děti krásné. Zírala na něj.

(...)

Natáhl ruku, aby ji podržel, zrovna když se k němu otočila a chtěla se mu omluvit, a pak ji tou rukou najednou objímal a líbal ji.

Ze začátku to vypadalo, jako by ji vůbec políbit nechtěl, jeho sevřené rty neústupně spočívaly na jejích. Pak ji objal oběma rukama a přitáhl si ji k sobě. Jeho rty se poddaly. Cítila rychlé bušení jeho srdce a sladkou chuť jablka, která mu ulpěla na rtech. Zajela mu prsty do vlasů tak, jak po tom toužila od chvíle, kdy ho poprvé uviděla. Hedvábně jemné vlasy se jí vlnily mezi prsty. Srdce jí bilo jako o závod a v uších se jí ozývalo šumění připomínající mávání křídel...


...

Ach ano, tenhle úryvek jsem vybrala cíleně. Hlavně po té novince, kterou jsem včera objevila! Alexovi byla nabídnuta role Jace v připravovaném zfilmování Města z kostí. Není ještě jisté, zda Alex nabídku přijme, ale my v to doufáme. Více informací se můžete dočíst tady.


1 komentář:

  1. Ach tenhle úryvek je prostě úžasný !!! Skvělý výběr.
    A jinak musíme jenom doufat je Alex roli přijme, byl by na to dokonalý !! :-)

    OdpovědětVymazat