PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

8. března 2011

The Iron Queen

originální cover
Autor: Julie Kagawa
Český název: Železná královna
Originální název: The Iron Queen
Knižní série: Iron Fey
Díl: třetí
Žánr: fantasy, víly

Anotace na Goodreads: Mé jméno je Meghan Chase.

Myslela jsem, že už je to za mnou. Že můj čas s vílami, nemožné volby, které jsem musela udělat, oběti těch, které jsem milovala, to vše že je už za mnou. Ale bouře se blíží, armáda Železné víly (:D) mě stáhne zase zpátky, kopající a křičící. Stáhne mě pryč od vyhnaného prince, který přísahal, že bude stát při mně. Stáhne mě do jádra konfliktu tak silného, že si nejsem jistá, jestli jej vůbec někdo může přežít.

A tentokrát nebude cesty zpět.

Nakladatel: Harlequin Teen (EN), Knižní klub (CZ)
Počet stran: 358 (EN)
Vazba: Brožovaná (EN), Vázaná (CZ)
Vydání v USA: 11.2.2011
Vydání v ČR: leden 2013

Moje hodnocení:Moje hodnocení obálky:Promo ke knize


Datum četby: nějak strááášně dlouho, snad 2 týdny, únor 2011, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: Ashi, ach, Ashi... kašli na ni a uteč se mnou!Můj názor (obsahuje spoilery):
Říká se, že do třetice všeho dobrého. Doufala jsem, že se mi konečně podaří popasovat se s touhle velice oblíbenou vílí sérií a že jí konečně přijdu na chuť. Docela se i cítím provinile, že mě tahle série tak nechytnula jako holky, i když bych se tak vůbec cítit nemusela...

Příběh začíná tam, kde děj druhého dílu skončil. Meghan i Ash byli vykázáni z vílího království a nejsou tam nadále vítáni. Meghan si to namíří domů, ale pak ji někdo napadne  - už zase - a tak jsou oba nuceni vrátit se zpátky do vílí země, ale ne tak úplně - spíš někam mezi. Mezi vílí zemi a mezi náš lidský svět. Tam se mohou skrýt před nepřáteli a pokusit se vymyslet, kam se vrtnou dál. Jenže Meghan neustále někdo jde po krku a navíc Letní a Zimní dvůr musí spojit své síly, aby se mohli společně postavit Železnému králi, který je chce zničit a přetvořit tak celé vílí království. A jak to tak vypadá, jediná Meghan může zasáhnout... ale bude muset riskovat hodně.

Abych pravdu řekla, už mě začíná unavovat, jak chce Meghan pořád něco nebo někdo ublížit. Chápu proč, ale už mi to leze krkem. To aby si holka furt dávala pozor, na každém kroku, všude... což ona teda moc nedělá. Ne-e, nikdy mi Meghan nebude sympatická, bohužel. I když ke konci knihy u mě hodně stoupla.

Grimalkin už mi taky pěkně pije krev. Objeví se vždycky "ve vhodnou" chvíli, aby našim hrdinům ukázal tu správnou cestu a aby jim poradil. Jenže já už na ty jeho výjevy začala být mírně alergická. I když mám kočky moc ráda, tuhle konkrétní bych nakopla. Spíš než rádce mi Grimalkin připomíná děsného otravu, který se zjeví, aby všem předvedl, jak jsou hloupí, vyhodí plno divných narážek a pak zdrhne, zmetek. A hrdiny nechá zmatenější než byli předtím. To mi pak běží hlavou jen WTF? Ale abych mu nekřivdila, samozřejmě vždycky myslí dopředu a pomůže jim, když jsou v koncích. Což oni jsou snad skoro pořád.

S čistým srdcem ale můžu prohlásit, že za celé tři díly mi poprvé přišel Puck vážně vtipný. Konečně jsem se u jeho vtípků smála a nepřišly mi nucené. Docela bych si ho i dokázala představit jako kamaráda.

A pak je tu můj milovaný Ash. Pro mě je pravý hrdina on. I když je fakt, že Meghan je pro děj knihy nejspíš důležitější než on. Ovšem pro mě je celá série hlavně o Ashovi.  A ano, už posté přiznám, že mám slabost pro tvrďáky s meči! Líbí se mi na něm úplně všechno. Je silný, je přiměřeně tajemný, neukazuje moc city (ale když je ukáže... pak pááááni), bojuje jak lev a je úplně děsně coooool.

Julie nás v tomhle díle pěkně napínala. Ukazovala nám čím dál tím víc jejich chvilek a vždycky je něčím utnula... To byl člověk pak už úplně vydrážděný a když na to konečně došlo, ukázala nám prd. Tak to ti dík, Julie, fakt :D :D Fajn, je to YA kniha, ale tohle si mi jako udělat nemusela!

Proč jsem dala knize 5 hvězdiček, když si tady v recenzi spíš stěžuju než abych ji vychvalovala? Julie zase ukázala, že umí. A umí to dobře. Příběh byl zajímavý, i když já jsem jej nějak nemohla dočíst... Za to posledních pár stránek se mi ohromně líbilo a dokonce i jedna slza mi skanula. Nečekala jsem to a bylo to vážně dobré.

O to víc se těším na čtvrtý - původně neplánovaný - díl série s názvem The Iron Knight. Vyjde ve Státech v listopadu 2011 a půjde o vyprávění příběhu z Ashova pohledu. Pokud mi Julie moji vybudovanou modlu nezmrví, bude to pro mě snad nejlepší kniha ze série. Proč? Protože půjde přece o Ashe!

3 komentáře:

  1. A zamilovala sis to. Že nemůžeš cítit Meghan je úplně jedno. One word - ASH. *zadostiučinění* :D

    OdpovědětVymazat
  2. Já jsem si zamilovala hlavn Ashe :D :D

    OdpovědětVymazat
  3. Ja by som ju chcela tiež čitat ale ako tak pozeram tak je to spolu 6 knich + 3 knihy - HEXALOGIA + TRILOGIA tu je link == http://theironfey.com/TheIronKing.html == a oni preložia len prve dve tak mi je to zbytočne začať čitať len polovicu serie škoda no :/

    OdpovědětVymazat