PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

23. dubna 2011

Demonglass

originální cover
Autor: Rachel Hawkins
Českný název: Demonglass
Originální název: Demonglass
Knižní série: Hex Hall
Díl: druhý
Žánr: fantasy, magie, čarodějnice/čarodějové, víly, upíři, měňavci, démoni

Anotace na Goodreads: Sophie Mercer si myslela, že je čarodějnice.

To byl vlastně důvod, proč byla poslána do Hex Hall, reformní školy pro delikventní Prodigia (aka čarodějky, měňavce a víly). Ale to bylo předtím, než odhalila rodinné tajemství a také to, že kluk, do kterého se zamilovala, Archer Cross, je agentem The Eye (Oka). Skupiny usilující o zmizení Prodigií z povrchu zemského.

Ukázalo se, že Sophie je démon, jedním ze dvou na celém světě - tím druhým je její otec. Co je horší, má najednou sílu, která ohrožuje životy těch, které miluje. Což je důvod toho, proč se Sophie rozhodne jít do Londýna podstoupit proces Odstranění, který zničí její moc.

Ale jakmile tam Sophie dorazí, objeví něco šokujícího. Její noví přátelé? Jo, ti jsou taky démoni. A vypadá to, že je někdo pro jejich sílu v tajnosti verbuje a určitě ne pro nic dobrého. Mezitím se The Eye rozhodlo ulovit Sophie a používají pro to i Archera. Ale ona k němu už přece nic necítí. Nebo ano?

Nakladatel: Hyperion Book CH (EN verze)
Počet stran: 359 (EN verze)
Vazba: Vázaná (EN verze)
Vydání v USA: 1.3.2011
Vydání v ČR: teprve vyjde

Moje hodnocení:Moje hodnocení obálky:Datum četby: březen 2011, nezvykle dlouho dobu, protože mě kniha fakt nebavila, v angličtině

Reakce bezprostředně po dočtení knihy: ne, Sophie, nebavíš mě...

Oficiální blog autora


Můj názor (obsahuje spoilery):
Tahle recenze se mi nepíše vůbec dobře, a to proto, že mě kniha vyloženě nudila a neměla jsem pořádně ani potřebu ji honem honem dočíst. Nerada odsuzuji knihy, které má plno ostatních lidí tak rádo a tolik se jim líbí, ale někdy člověk natrefí na knihu, která mu prostě nic neřekne. Ti z vás, kteří četli mou recenzi na Hex Hall ví, že jsem měla docela problém už se samotným prvním dílem. Ovšem od druhého jsem přece jen očekávala víc. Čekala jsem, že mě to konečně chytne a bude bavit. Jenže ono mě to fakt nebavilo...

Sophie si toho v poslední době dost užila: Zabouchla se do kluka, který je členem organizace, co chce vyhladit všechna Prodigia z povrchu zemského. Přidala se do sabatu černých čarodějek, které se rozhodly ovládnout démona a začaly kvůli tomu i zabíjet. A zjistila, že vlastně není čarodějnice, ale z jedné čtvrtiny démon. A démoni jsou špatní. Mocní, to ano. Ale špatní. Její babička totiž zabila jejího dědečka a pak i sebe. Jediný obecně známý dobrý démon je její otec. Hlava Řádu, nejěvtší kápo magického světa. Jenže Sophie je pevně rozhodnutá podstoupit rituál, při němž jí budou její démonské síly odebrány. Nechce totiž už nikomu ublížit a nechce jednou někoho zabít. A tak se vydává s otcem do Londýna. Ovšem otec je rozhodnutý svou dceru přemluvit a ukázat jí, co všechno by mohla dokázat...

Když jsem knihu dočetla, byla jsem tak nakrknutá a znechucená, že jsem si své prvotní myšlenky prostě musela vybít na GR :D Chudáci ti z vás, co mě mají v přátelích a museli si to přečíst. Takhle rozhořčenou "recenzi" jsem už dlouho nenapsala :D

Celou dobu z Rachel cítím, že má hodně načteno, ale že v jejím případě je to nejspíš špatně. Některé vtipy mi přijdou vyloženě nucené a na efekt. A pořád se nemůžu vyrovnat s tím, jak do knihy záměrně dává popkulturní odkazy. Mám je ráda a vždycky si v knize ráda přečtu odkaz na něco, co znám i já a můžu se pousmát, ale tady mi to prostě připadá celé špatně, nuceně, nezdá se mi to přirozené. Spíš jako by Rachel chtěla ukázat, jak je její hrdinka drsná, vtipná a já nevím co ještě. Na mě to prostě nefungovalo.

A obsahově? To byl taky docela děs. Nejdřív je Sophie skálopevně přesvědčená, že si nechá odebrat své síly, protože jsou nebezpečné, aby jí následně všichni přemlouvali, ať to nedělá... a ona to teda neudělá. Uznávám, že celá ta část o démonech a o tom, že si je někdo vyloženě "pěstuje" byla dobrá, ale zároveň byla docela podivná.

Milostný trojúhelník? Dohodnutý sňatek? Ale kuš... Vůbec nechápu, proč se rozjížděla nějaká další linie s Calem. Je to fajn kluk, to jo, ale přijde mi tam naprosto zbytečný. Je tam jen proto, abychom měli toho třetího a aby hrdinka mohla pochybovat. Blah. A navíc... Sophie ví, že po ní jde Oko a že ji bude chtít Archer zabít. A co ona udělá? Nic :D Normálně si s ním klábosí... jo a pak i líbá... a najednou bez sebe nemůžou být. Jejich vztah není vůbec romantický, vlastně vůbec nechápu, kdy se ti dva do sebe stačili zakoukat. V Hex Hall? Ani náhodou. Ale najednou po sobě touží.

A trénování Sophiiných sil? Čekala jsem rozhodně víc. A co jsem dostala...? Prdlajs. V téhle knize bylo tolik divných a nevysvětlených věcí, že se mi z toho ještě teď točí hlava. Například to jednání Rady po oné scéně v dole (nebo kde to bylo) -> co to bylo jako? A aby najednou jen tak z ničeho nic začali záporáci vysvětlovat své plány takhle okatě. WTF :D

Tahle série nejspíš nebude nikdy má oblíbená. Na mě prostě Sophie působí až moc "vyumělkovaně". Představa autorky o tom, po čem všichni čtenáři touží. Celkově jsem byla z knihy natolik zklamaná, že jsem uvažovala o 2 hvězdičkách. Ale nakonec jsem zůstala u 3 hvězdiček. Třetí díl série ještě nemá název, ale vyjít by měl v roce 2012.


Žádné komentáře:

Okomentovat