PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

11. června 2011

V červnu 2011 vychází

Je jedenáctého v měsíci a já vám opět přináším přehled knih, které vycházejí u nás i na Slovensku a které by neměly uniknout vašemu čtenářskému oku. Mějte prosím na paměti, že data vydání jsou pouze orientační a můžou se změnit.
Česko
český cover
Krvavý karneval (Modrá krev #2)
Melissa de la Cruz
1.6.2011
BB/art

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít Schuyleřin dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá elita modrokrevných. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět – a právě na maškarním bále, který uspořádá jako zakončovací večírek po hlavním plese, číhá za maskami skutečné nebezpečí, kruté odhalení, jež má moc měnit osudy.

Po druhé knize ze světa modrokrevných, plné intrik, tajemství a nebezpečí, budete mít ještě větší chuť na další!

český cover
Glee: Studentská výměna (Glee #2)
Sophia Lowell
1.6.2011
CooBoo
V téhle druhé knize pro opravdové Gleeky vás čeká ještě více šplouchů, více show a mnohem více Sue Sylvesterové… Tak si ji nenechte ujít!čerský cover
Polibek šarlatu (Půlnoční rasa #2)
Lara Adrian
2.6.2011
Brána
Raněný a krvácející Dante z posledních sil doklopýtá na veterinární kliniku. Půvabná Tess, která netuší, že tajemný cizinec v černém je ve skutečnosti upír, se mu snaží zachránit život. Stačí však jediný nerozvážný polibek a Tess je proti své vůli vtažena do světa plného krve, násilí a temné, spalující vášně… Polibek šarlatu je druhý díl úspěšné milostné upírské ságy Půlnoční rasa od americké spisovatelky Lary Adrian. Podobně jako v úvodním díle série Polibek půlnoci se čtenář ocitá v nebezpečném světě upírů, o jehož existenci nemají běžní lidé ani tušení a kde zuří krvavá válka mezi bojovníky Rodu a Škůdci, jejich nepřáteli na život a na smrt. Opět se setkáváme s hrdiny z prvního dílu a sledujeme jejich spletité a napínavé osudy. Upírská sága Lary Adrian si získala mnoho nadšených příznivců po celém světě a byla přeložena do celé řady jazyků.

český cover
Sága Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce
Stephenie Meyer
6.6.2011
Egmont
Všechny dílky skládačky konečně zapadají do sebe… V roce 2005 se čtenářům představili Bella Swanová a Edward Cullen a zrodil se celosvětový fenomén.Od té doby četly tuto úchvatnou upíří milostnou ságu miliony čtenářů. Nyní Stephenie Meyerová sama poprvé odhaluje tajemství ságy a zveřejňuje další exkluzivní materiály ze svého archivu, včetně profilů postav, rodokmenů, map, odkazů a vysvětlivek. Tento jediný oficiální průvodce poskytne díky téměř stovce barevných ilustrací a fotografií čtenářům zcela nový pohled na ságu Stmívání, od Bellina prvního dne ve Forks až po strhující závěr knihy Rozbřesk.

český cover
Hůř než mrtví (Pravá krev #8)
Charlaine Harris
8.6.2011
Baronet

Po katastrofě způsobené hurikánem Katrina a neméně strašném atentátu na shromáždění upírů se Sookie cítí sice v bezpečí, ale poněkud zmatená. Touží jen po tom, aby se věci vrátili do starých kolejí. Avšak její přítel Quinn je mezi pohřešovanými. A situace se mění, ať už si to vampíři v jejím okolí přejí, či nikoli. V neodvratné bitvě bude Sookie čelit nebezpečí a smrti - a co horšího, zradě někoho, koho má ráda. Až chladná krev přestane téci, bude její svět už navždy jiný.


český cover
Nikdy nezemřít (Rachel Morgan #3)
Kim Harrison
8.6.2011
Fantom Print

V Cincinnati nežije žádná drsnější a více sexy čarodějka, než je Rachel Morganová – a žádná taky nemá více problémů. Rachel je totiž ochotná riskovat svůj milostný život i duši, aby dostala do chládku zločinná stvoření noci. Mezi jednotlivými případy se pak usilovně snaží odrážet milostné návrhy upírské spolubydlící, uchovat smrtící tajemství před svým parťákem a odolat sexy upírovi, který se o ni uchází. A v neposlední řadě si Rachel taky musí vybrat, na čí stranu se postaví ve válce zuřící v městském podsvětí. Obzvláště když velmi výrazně přispěla k pádu předchozího upírského vládce. Bohužel byla přitom donucena uzavřít dohodu s mocným démonem, která jí může přinést věčnou bolest, utrpení a ponížení. A její temný „pán“ si teď přichází pro to, co mu dluží...

český cover
Twilight - Sága a její postavy v proudu času
Nancy R. Reaginová
13.6.2001
XYZ
Kniha složená ze třinácti příspěvků věnovaných hlavním protagonistům populární ságy Stmívání se snaží odkrýt historické a kulturní pozadí, z něhož tyto postavy vystupují. Reflexí skutečných historických událostí i pomocí "fiktivní historie" zde můžeme spolu s autorkami uvažovat o možných osudech členů Cullenovy rodiny před jejich "proměnou" a pochopit také jednání a komplikovanou, jemně propracovanou psychologii dalších postav.


český cover
Vampýrská akademie - komplet
Richelle Mead
13.6.2011
Domino
Všech 6 dílů Vampýrské akademie v jednom balení.

český cover
Trápení (Sukuba #1)
Richelle Mead
13.6.2011
Domino
Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?

Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!

Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…

český cover
Poslední upír
Christopher Pike
14.6.2011
Daranus
Obyčejná teenagerka, řeklo by se – i když neobyčejně krásná, inteligentní a obratná jako šelma. Říká si Alisa, Lara, Melissa, jak ji zrovna napadne... Nikdo neví, že ve skutečnosti se jmenuje Síta a chodí po světě už pět tisíc let. Je upírka. Třebaže sluneční svit ji neproměňuje v popel, neděsí ji krucifix, nedokáže přivolat smečku vlků, neumí létat, na noc neuléhá do rakve a nedělá z lidí sobě podobné jen tím, že by z nich sála krev. Krev ji ovšem fascinuje – od dávných časů, kdy vyrůstala v malé indické vesničce a shodou neblahých náhod se připletla k jistému tajemnému obřadu... Tehdy přestala být normálním smrtelníkem. Jejím údělem je bloudit napříč staletími a tisíciletími a přežívat, jak se dá. Teď žije v zapadlém americkém městečku, ale klid tu nenachází. Zdá se, že je jí na stopě někdo, kdo o ní zná celou pravdu a snaží se ji zabít. A taky se v její blízkosti objeví mladík, který je nápadně podobný muži, jehož bezmezně milovala a který zemřel před pěti tisíci lety... Osmidílná sága amerického spisovatele Christophera Pikea získala nesmírnou oblibu nejen mezi čtenáři z řad teenagerů a byla přeložena do mnoha jazyků. Nyní se s prvním příběhem upírky Síty můžou seznámit i čeští fanoušci akční fantasy literatury s prvky mysticismu a romance.

český cover
Vyhořelá (Škola novi #7)
P.C. Cast a Kristin Cast
21.6.2011
Knižní klub
Zoeyina duše se ocitá na onom světě – roztříštěná na kusy, vyhaslá, pronásledovaná výčitkami svědomí. Její kamarádi se však nechtějí vzdát naděje, že se vrátí a a zachrání svět, v němž se schyluje k bitvě mezi pradávnými silami Světla a Temnoty. Stark je ochoten dokonce nasadit vlastní život, aby se za svou paní dostal tam, kam před ním ještě žádný bojovník nevstoupil. Stevie Rae mezitím v Tulse svádí soukromou bitvu s Temnotou i sama se sebou. Být velekněžkou červených mláďat totiž znamená spoustu zodpovědnosti – navíc musí občas skrývat své city a střežit svá tajemství, a to za cenu lží – a někdy dokonce i životů...

český cover
Dracula, má láska
Syrie James
21.6.2011
Ikar

Uznávaná spisovatelka historických románů Syrie Jamesová se chopila proslavené literární klasiky Brama Stokera Dracula a bravurním způsobem ji převyprávěla očima ženy. Nesmrtelný mýtus získal romantické a smyslné obrysy…Mína Harkerová je rozpolcená mezi dvěma muži. Přestože upřímně a oddaně miluje svého manžela, Jonathana Harkera, který téměř zahynul při známých děsivých událostech v Transylvánii, je zároveň neodvratně přitahována k charismatickému, ale nebezpečnému panu Wagnerovi. Brzy se ukáže, kým tajemný cizinec ve skutečnosti je, avšak pro Mínu, která v sobě poprvé objevila skutečnou vášeň, je již pozdě.

český cover
Hlas nože (Chaos #1)
Patrick Ness
22.6.2011
JOTA

Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.

Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.

Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.

český cover
Vyvolený milenec (Bratrstvo Černé dýky #6)
J. R. Ward
29.6.2011
Baronet
Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu jeho nových bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.

český cover
Stříbrná relikvie (Mercedes Thompson #5)
Patricia Briggs
30.6.2011
Fantom Print
Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si v zoufalství vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace – a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svojí vlčí stránkou a Mercy ho musí krýt, aby ho vlastní otec neodsoudil k smrti. Když se to tak vezme, zažila Mercy už lepší dny. A pokud si nedá dobrý pozor, dlouho nepřežije...

český cover
Death Note - Zápisník smrti 1 (manga)
Cugumi Ohba, Takeši Obata
30.6.2011
Crew

Zkuste si představit, že existují bytosti zvané smrtonoši. Každý z nich vlastní zápisník, do kterého když zapíše něčí jméno a představí si při tom jeho obličej, dotyčný zemře. Používání zápisníku se řídí celou řadou přesně stanovených pravidel a zabíjet s jeho pomocí může pouze jeho právoplatný majitel. Nikde se však nepíše, že by se majitelem zápisníku nemohl stát člověk...

A tak se jednoho dne jeden z těchto zápisníků dostane do rukou chlapce jménem Light Jagami, mimořádně inteligentního a nadaného mladíka, který se pod vlivem svého otce, policejního náčelníka, připravuje na dráhu kriminalisty. Nalezený zápisník mu poskytne velmi lákavou zkratku k samozvané spravedlnosti.

Slovensko
slovenský cover
Kým dopadnem
Lauren Oliver
8.6.2011
Enigma

Život môžeme žiť len raz. Roky, mesiace, týždne, dni... Presnejšie – sedem dní v týždni. Niekedy máme dojem, že sú navlas rovnaké. Študentka Samantha Kingstonová však naozaj prežije rovnaký deň sedemkrát. Je nútená prehodnotiť každý krok, ktorý v ten deň spravila, každé slovo, ktoré vyslovila, každú myšlienku, ktorá jej prišla na um.

slovenský cover
Súženie (Padlí anjeli #2)
Lauren Kate
14.6.2011
Ikar

Peklo na zemi. To prežíva Luce, keď nemôže byť so svojím padlým anjelom Danielom. Trvalo večnosť, kým sa znova našli, a on jej teraz vraví, že musí odísť. Len na tak dlho, kým nechytí Vyhnancov – nesmrteľných, čo ju chcú zabiť. Daniel ukryje Luce na Shoreline, škole, ktorá sa nachádza na skalnatom kalifornskom pobreží a navštevujú ju nezvyčajne nadaní študenti – nefilimovia, potomkovia padlých anjelov a ľudí.

Tu sa Luce dozvie, čo sú tiene a ako s ich pomocou môže nazrieť do svojich minulých životov. No čím viac sa Luce dozvedá, tým väčšmi podozrieva Daniela, že jej neprezradil všetko. Čosi skrýva – čosi nebezpečné. Čo ak nie je pravda to, čo jej Daniel povedal o minulosti? Čo ak je Luce v skutočnosti súdené byť s niekým iným?

český cover
Les kostí (Les kostí #1)
Carrie Ryan
15.6.2011
Slovart

Hlavná hrdinka Mary žije v postapokalyptickej kolónii, ktorú obklopuje v tesnom zovretí Les kostí plný znesvätených zombií. Obyvateľov pred nimi chráni iba plot z pevného pletiva. Ľudia pomaly zabúdajú na minulosť, podaktorí už ani neveria, že kedysi existovala rozvinutá civilizácia, iní zasa žijú v presvedčení, že za Lesom kostí, v ktorom na nich číha nebezpečenstvo, už nič nie je. Iba nepatrná hŕstka si zachovala vieru v existenciu života za Lesom. Mary hľadá odpovede na nepohodlné otázky: Prečo sa Znesvätení vrátili? Je kolónia naozaj jediným miestom na Zemi, v ktorom dnes existuje život? Dá sa prejsť Lesom kostí a nestať sa Znesvätenou? A ešte čosi – Mary verí v lásku.

slovenský cover
Crescendo (Zavrhnutý #2)
Becca Fitzpatrick
20.6.2011
Egmont

Norin život má stále ďaleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážneho anjela. Patch je tajomný, nádherný, magneticky príťažlivý, ale navzdory tomu, akú rolu má hrať v Norinom živote, sa správa všelijako, len nie anjelsky. Je stále vyhýbavejší než predtým a k tomu sa ešte zdá, že trávi stále viac a viac času s Norinou úhlavnou sokyňou Marciou Millarovou.

Nebyť Patchovho nepochopiteľného správania, Nora by sotva vzala na vedomie Scotta Parnella, starého rodinného priateľa, ktorý sa presťahoval späť do mesta. Lenže Noru začne k Scottovi čosi vábiť a priťahovať - napriek pocitom, ktoré ju varujú, že Scott pred nimi niečo skrýva.

Noru navyše celý čas prenasledujú obrazy jej zavraždeného otca. Začne sa zaujímať, či jej pôvod nemá niečo spoločné s jeho smrťou. Zúfalo sa snaží zistiť, čo sa vlastne v minulosti stalo, a následkom toho jej hrozí stále väčšie a väčšie nebezpečenstvo. Ale možnože niektoré udalosti je lepšie nechať spať, pretože pravda môže zničiť všetko - a všetkých, ktorým Nora verí a ktorých má rada.

Moje recenze

slovenský cover
Vyhorená (Škola noci #7)
P.C. Cast a Kristin Cast
28.6.2011
Ikar

Zoeina roztrieštená duša sa ocitla v Nyxinom Onom svete. Hoci upírska Najvyššia rada v Benátkach tvrdí, že do siedmich dní Zoey určite zomrie, „prihoretý kŕdeľ“ a Afrodita s Dariom to nevzdávajú. Všemožne hľadajú spôsob, ako odvrátiť krutý osud. Pátrajú v starej knižnici a archívoch Najvyššej rady po starých legendách a viere v Temnotu a Svetlo, ktoré by im mohli naznačiť, ako Zoey zachrániť. Napriek tomu, že Stevie Rae zostala v Tulse a sama má problémy aj tajomstvo, čo ju môže zničiť, chce Zoey pomôcť prostredníctvom svojho spojenia so zemou. Zoein upírsky bojovník Stark je odhodlaný za svoju veľkňažku aj zomrieť, len aby sa dostal do Onoho sveta a pomohol jej vrátiť sa do vlastného tela. Lenže ak jej má pomôcť, zomrieť nesmie...

Svět
1.6.2011
Summer's Crossing (Iron Fey #3,5) by Julie Kagawa
Ashes, Ashes by Jo Treggiari
Bloodspell (Bloodspell #1) by Amalie Howard
Eternal Sea (Everlasting #2) by Angie Frazier
Ladybird, Ladybird by Abra Ebner
Vampire Stalker by Allison Van Diepen7.6.2011
Blood Red Road (Dustlands #1) by Moira Young
Everlasting (The Immortals #6) by Alyson Noel
Flying Blind (Dragon Diaries #1) by Deborah Cooke
Forgotten by Cat Patrick
Hereafter (Hereafter #1) by Tara Hudson
He's So Not Worth It (He's So/She's So Trilogy #2) by Kieran Scott
Possesion (Possesion #1) by Elana Johnson
Ten Things We Did (and Probably Shouldn't Have) by Sarah Mlynowski
Tiger's Quest (The Tiger Saga #2) by Colleen Houck9.6.2011
Fairy Bad Day by Amanda Ashby14.6.2011
The Demon's Surrender (The Demon's Lexicon #3) by Sarah Rees Brennan
Hourglass (Hourglass #1) by Myra McEntire
Imaginary Girls by Nova Ren Suma
Passion (Fallen #3) by Lauren Kate
Trial by Fire (Raised by Wolves #2) by Jennifer Lynn Barnes21.6.2011
Breath of Angel (The Angeleon Circle #1) by Karyn Henley
Haunting Violet by Alyxandra Harvey
A Need So Beautiful by Suzanne Young
Uncommon Criminals (Heist Society #2) by Ally Carter
Witches of the East End (The Beauchamp Family #1) by Melissa de la Cruz28.6.2011
The Day Before by Lisa Schroeder
Spellbound by Cara Lynn ShultzAle že mi tenhle měsíc dal zabrat. Proto mi trvalo tak strááášně dlouho, než jsem ho dala publikovat. Je vysoce pravděpodobné, že mám někde nějakou chybku, ale jsem už tak utahaná, že na to z vysoka prdím. Myslím, že si z této měsíční nabídky máte rozhodně co vybírat.


5 komentářů:

 1. Viděla bych to asi na knížku Trápení a Krvavý karneval (ale to bych si nejdřív musela sehnat Modrou krev :D)

  OdpovědětVymazat
 2. Nad Krvavým karnevalom budem uvažovať, až si prečítam tú Modrú krev, ktorá ma čaká na poličke, Glee knihy ma veľmi nelákajú, hoci seriál milujem. Tento mesiac to teda istí Sukuba a Stříbrná relikvie :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krvavý karneval mě překvapil, podle mě je to rozhodně lepší než první díl...
  Taky se těším na Sukubu, Uncommon criminals a Ten things we did :) Jak já to tenhle měsíc stihnu? :)

  OdpovědětVymazat
 4. já jsem neměla lézt:( ted mám další knížku,která mě zaujala a budu ji chtít..mno ten seznam knížek k přečtení už začíná být pořádně dlouhý:D kdyby byl aspon ten čas..ale bohužel nestíhám..
  zaujal mě ten Poslední upír..a šíleně se těšim na srpen,až u nás konečně vyjde Pád..je to nefér,Slováci už budou mít 2.díl:(

  OdpovědětVymazat
 5. Některé tituly vypadají opravdu zajímavě. Zvlášť jsem zvědavá na Sukubu! :))

  OdpovědětVymazat