PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

12. června 2011

Posuď knihu podle obalu (25)

Název knihy: Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela
Autor: Michael Scott
Datum vydání: 22.5.2007

Česká anotace: Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí.
Můj názor: Tuhle knižní sérii znám už dost dlouho. Pamatuju si, že to první, co mě na knize v knihkupectví zaujalo, byla právě její obálka. Strašně se mi zalíbilo celé její provedení - barvy i obrázky. Sérii můžu všem vřele doporučit, protože patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších. Knihy jsou poněkud hrubší, což vás může ze začátku odradit, ale určitě jim dejte šanci. Já je mám moc ráda. Miluju propojení skutečných i těch méně skutečných historických postav s dnešním světem. Michael Scott se v dějinách opravdu orientuje a umí chodit i ve světě fantasy, takže se opravdu nenudíte.Pokud vás toto mé meme zajímá a chtěli byste se přidat, podívejte se na informace a přidejte svůj link na příspěvek tady pomocí tohoto formuláře.


3 komentáře:

 1. Páni, to už je tak dlouho, co tahle knížka vyšla? Ta obálka není špatná, ale pamtuju si, že mi tenkrát připadala trochu dětská a kvůli ní jsem váhala, jestli po knížce vůbec sáhnout... ale to je asi jen osobní pocit :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tuhle sérii taky čtu a není špatná,jen mi přijde, že autor příběh zbytečně natahuje, ale je fakt, že právě obálka mě ke knížce přilákala.

  OdpovědětVymazat
 3. Teresinha: I mně připadala dětská, ale když jsem si přečetla anotaci, koupila jsem si ji :)

  Polgara: Nevím, mně to tak nepřipadá. Je pravda, že je to někdy možná zbytečně dlouhé, ale na druhou stranu je příběh zase dostatečně promyšlený a poutavý. Mě rozhodně baví.

  OdpovědětVymazat