PŘESUN KNIŽNÍHO DOUPĚTE NA NOVOU DOMÉNU!!!
Nově mě najdete na mé vlastní originální doméně. Všechen obsah i komentáře byly přesunuty na novou stránku. Jen ještě všechno nešlape a nevypadá tak, jak má. Pište prosím všechny své komentáře na novou stránku. Díky.
KNIŽNÍ DOUPĚ

22. června 2011

Waiting on Wednesday (23)

Týdenní meme, které pořádá Breaking the Spine. Cílem je vybrat si vždycky jednu knihu, kterou si chcete přečíst. Pro tuto středu vybírám:

Clockwork Prince
Cassandra Clare

V magickém podsvětí viktoriánského Londýna konečně Tessa Gray nalezla bezpečí, u Lovců stínů. Ale bezpečnost vezme za své v momentě, kdy se pokusí vyměnit hlavu Institutu a její ochránkyni, Charlotte.

Pokud Charlotte ztratí své místo, ocitne se Tessa na ulici a stane se snadnou kořistí pro Magistra. Ten chce její sílu použít pro své vastní temné cíle.


S pomocí pohledného s sebedestruktivního Willa a divoce oddaného Jema, Tessa zjistí, že válka mezi Magistrem a Lovci stínů je hluboce osobní. Viní je z dávné tragédie, která rozbila jeho život. Aby odhalili tajemství minulosti, cestují od mlhou zahaleného Yorkshire po zámek obestřený hrůzou, od chudinských čtvrtí Londýna po kouzelné taneční sály, kde Tessa odhalí, že pravda o jejich rodičích je hrozivější než si představovala. Když se setkají s démonem, který má varování pro Willa, dojde jim, že Magistr ví o každém jejich kroku a že je někdo z jejich řad musel zradit.

Tessino srdce je stále více přitahováno k Jemovi, ale přitom pořád touží po Willovi, i když je nevrlý a stále ji vyvádí z míry. Jenže něco se ve Willovi změnilo. Zeď, kterou kolem sebe postavil, se začíná hroutit. Může snad Magistr osvobodit Willa od tajemství a dát Tesse odpovědi na otázku, kdo je a proč se vůbec narodila?

Zatímco pátrají po Magistrovi a zjištěná pravda je uvádí v nebezpečí, přijde Tessa na to, že když se láska a lži smíchají dohromady, mohou poškodit i ta nejčistší srdce.

Na pokračování série The Interval Devices se opravdu moc těším. Hlavně tedy na Willa. Po prvním díle jsem si ho velice oblíbila a jsem zvědavá, co se o něm dozvím v druhém díle. Clockwork Prince ve Státech vychází 6.prosince 2011.


1 komentář: